Mora Terapi Nedir?

EDT Sağlık Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. MORA Teknolojisinin Türkiye ve KKTC’deki tek yetkili distribütörüdür.

BİOREZONANS NEDİR?

Rezonans terimi Fransızca kökenli olup bir fizik terimidir. İki frekansın birbirleriyle etkileşime girmesine ve birbirleriyle uyumlanmasına “rezonansa girmek” denir. Biorezonans, biyolojik sistemlerde rezonans fenomenini kullanan yönteme verilen isimdir. Bir biyofizik alanıdır. Biorezonans yöntemiyle yapılan terapilere “biyofiziksel terapi yöntemleri” denir.

Paylaş

Biyolojik sistemlerdeki rezonanslar, özellikle elektro manyetik rezonanslar, fiziksel sağlık için büyük önem taşırlar. İnsanların, hayvanların, bitkilerin sağlığı, her bir somatik hücre ve her bir organ tarafından oluşturulan bu spesifik rezonansların bozulmadan kalmasına bağlıdır. Sadece tüm enstrümanları doğru akort edildiğinde uyum içerisinde performans sergileyebilen bir senfoni orkestrası gibi, insan vücudu da rezonansları ve elektromanyetik frekansları doğru ve doğayla uyumlu olduğunda ideal bir şekilde çalışır.

Mora Terapi biorezonans yöntemi, nan-invasiv, yan etkisiz ve uygulaması çok kolay bir wellness yöntemdir.

MORA TERAPİ NEDİR?

Alman Doktor Franz Morell, 1970’li yılların başlarında damadı Elektronik Mühendisi Eric Rasche ile birlikte, vücudun kendi frekanslarını kaydedebilen, analiz edebilen, düzeltebilen ve ardından düzenlenmiş frekansları (salınımları) insan vücuduna geri verebilen bir cihaz geliştirdiler. Bu cihaz ve yöntemin fikir babası olan Dr. Morell yönteme “Biorezonans” adını verdi. Biorezonans yöntemiyle terapiler yapabilen cihazlarına da Morell ve Rasche’nin baş harflerinden oluşan MORA ismini verdiler. Mora Terapi klasik biorezonansın mucidi Dr. Morell’in Mora cihazlarıyla yaptıkları biorezonans uygulamasına verilen isimdir.

1976 Yılından bu yana başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır ve Bütüncül – Tamamlayıcı Tıp uygulamaları içerisinde saygın bir method olarak yerini almıştır. İsmin saygınlığı dolayısıyla pek çok frekans cihazı kendisini biorezonans olarak adlandırmakla birlike dünyada klasik biorezonans yapan cihaz sayısı cidden çok azdır.

Mora Terapi biorezonans metodu, maddenin çevresine yaydığı elektromanyetik frekansları terapi amacıyla kullanabilir ve kişinin kendi alanındaki elektro manyetik frekans bilgilerini düzenleyerek terapi amacıyla kullanabilir.

Dr. Morell terapi metodunu yaratırken elektro-homeopati ve elektro-akupunktur prensiplerini baz almıştır. Mora Terapi cihazları aslında birer elektro-homeopati, elektro-akupunktur biyofiziksel terapi cihazlarıdır da diyebiliriz