Marguerite Lane ,ND - MORA ile hormon tedavisi

Marguerite Lane ,ND - MORA ile hormon tedavisi

MORA® Biorezonans terapisi kullanarak çok çeşitli semptomlara nasıl yaklaşılacağını gösteren örnek bir vaka;

Sıcak basmaları! - Hormonlar olabilir mi?
Yazan Marguerita Lane, ND
Tescil Hakkı 2015, Marguerite Lane, ND, Gordon, NSW, Avustralya
MORA® Biorezonans terapisi kullanarak çok çeşitli semptomlara nasıl yaklaşılacağını gösteren örnek bir vaka;

"Sabaha karşı 1:30 ile 3:30 arasında sürekli ter basıyor. Menopoz başlangıcı olabilir mi? "
Konsültasyona başladıktan sonra ağzından çıkan ilk sözler bunlar oldu. 45 yaşındaydı, çocuğu yoktu ve hiç hamile kalmamıştı ve genel olarak sağlığı iyiydi.
Analitik beynim teşhise yönelik olasılıklar ile harekete geçti - Menopoz? Viral veya bakteriyel enfeksiyon? Tiroid sorunları? Toksinlere maruz kalma? Parazit? Sinek sokması?...
Geçmişte bu hastayı defalarca görmüştüm o nedenle hastanın sağlık durumunu ve zayıflıklarını tanıyordum. Geçmişte tiroid sorunu yaşamadığını biliyordum. Ancak teşhiste eleme yapmanın bir yolu olarak geçmiş izlenimlere güvenmeyi sevmem. Yıllardır devam eden MORA çalışmalarımda müşteriyi dinlemeyi, daha fazla bilgi edinmek için sorular sormayı ve sonrasında her olasılığı test etmeyi öğrendim.
Önceki hafta enerji seviyesinin normalden düşük olduğunu söyledi. Hafif bir baş ağrısı ve artan susuzluğu vardı ve zihni her zamanki kadar açık değildi. Bir önceki ay adet dışı hafif kanamaları olmuş ve geçtiğimiz 6 ay içinde 2 ay adet görmemiş.
Her semptom bir işarettir ve ciddiye alınmalıdır. Çoğu zaman sağlık problemlerinde kişinin yardım arayışına girmesine yol açacak kadar ciddi (veya rahatsız edici) birden fazla sorun vardır. Çalışma tarzım araştırılmadık nokta bırakmamaktır. Bunu yapabilme lüksüne sahibim çünkü MORA kullanıyorum. İlave ücret olmadan bir saatlik konsültasyonda 100 veya daha fazla farklı test yapabilirim ve cevaplarını hemen alabilirim. Neyse ki her şeyi bilmem gerekmiyor!
Ve böylece her farklı teşhis olasılığını tek tek test ettim.
Organ Preparatları Çeşitli organ preparatlarının bazı dozlarını test etmek üzere Test Set W (Wala test seti) ile başladım: tiroit, yumurtalık, hipofiz. Yalnızca günümüzün dünyasında yaygın bir problem olan toksinleri değil ayrıca hormonları da etkisizleştirme ve temizlemeye yönelik vücudun becerisi için çok önemli oldukları için karaciğer ve böbrekleri test etmek her zaman iyi fikirdir.
Toksisite
Daha sonra Cornellissen test setinin parçası olan Acidum Malicum kullanarak genel toksisite seviyesini test ettim. Birkaç yıl önce sıcak basmaları bitmiş olan bir müşteriyle yaşadığım bir durumu hatırladım. Bir veya iki yıl sonra tekrar güçlü sıcak basmaları ile geri dönmüştü. Toksisite seviyesi ölçekte birkaç yüz puan zıplamıştı. O zaman, pestisitler (böcek öldürücü) ve herbisitler(yabani ot öldürücü) açısından müşteriyi test ettim. Suçlu yaygın olarak kullanılan bir glifosat üründü. Bir MORA temizleme programı kullanarak müşteri tek bir tedavi sonrasında normale döndü. Toksinler henüz derin dokularında birikmemişti o nedenle MORA'nın
yardımıyla bunlar hızlı şekilde salınabildi.
Viral, bakteriyel, böcek kaynaklı hastalıklar
Sonra nozod test setini açtım ve hızlı şekilde bakteriyel nozodlarını, Coxsackie ve Grippe viral nozodlarını ve Influenza nozodlarını çalıştırdım. Bu nozod testleri yaklaşık 3 dakika sürdü. Daha sonra Cornelissen test setinde en çok görülen 20 parazit, Mikoplazma çeşitleri, Epstein Barr Virüsü, Sitomegalovirus, Pfeiffer öpüşme hastalığı, Borrelia ve diğer kene hummaları için test ettim.
20 dakika geçmişti ve ne olduğuna dair birkaç ipucum olmuştu. İki Coxsackie virüs suşu ve bir Influenze virüsü için test sonucu pozitifti. Toksisite seviyeleri düşüktü (bunlara geçmişte bakmıştık ve görünen o ki pestisit veya benzerlerine ani akut bir maruz kalma sorunu yoktu).
Hormonlar.
Sonraki aşama hormon seviyelerini test etmekti.
Genelde testlerime hormonlarla başlamam çünkü hormonları birçok şey etkileyebilir. Ben onları birçok problemin altta yatan nedeninden çok bir etki olarak kabul ediyorum. Ancak sağlıkta katı ve kesin kurallar yoktur. Menopoz ile ilgili değişikliklerin semptomları barizse, o zaman yumurtalık, hipofiz ve hipotalamusu test ettikten sonra her hormonu test ederim.
Müşteri sabırla oturdu ve bilgisayar ekranımda test sırasında imleci test edilen hormona getirmemi dikkatli şekilde seyretti: DHEA, Kortisol, Adrenalin, Asetilkolin, Noradrenalin, Dopamin, Melatonin, estradiol, Progesteron, Testosteron, Serotonin, vb MORA her test ile birlikte bir sesli uyarı yapar. Cornelissen tekniğini kullanarak ton alçaksa bir rezonans bulunmuş demektir. Bu, Kortizol testinde meydana geldi o nedenle test setinde mevcut farklı seviyeleri test ettim. 10 mg eşdeğeri bir rezonans oluşturdu.
Pozitif sinyal veren diğer hormonlar Estradiol ve Serotonindi.
Kortizol rezonans sinyali verdiği için, adrenalleri kontrol etmek üzere Wala test setine geri döndüm. Wala test setinde sadece medula ve korteks ile birlikte adrenaller için bir bütün olarak organ preparatları vardır. Bu detay seviyesine erişebilmek bana kolaylık sağlıyor. Ne kadar spesifik olabilirsem tedavinin o kadar etkili olduğunu keşfettim.
Bana göre müşteri ile rezonans gösteren organ preparatları başarılı tedavi için şarttır. Onların diğer tedavileri doğru yere yönlendirdiklerini düşünüyorum. Ayrıca, Batı tıbbında eğitim almış biri için müşterinin semptomlarını görselleştirmesini, kavramsallaştırmasını ve açıklamasını kolaylaştırıyor. Müşteriler de kolaylıkla anlayabilir. Anatomi ve fizyolojide iyi temel bilgiye sahip holistik uzmanı parçaları bir araya getirebilir ve sağlıktan hastalığa giden yolda her aşamayı
test edebilir. İnsanlar kötü sağlıklarının nedenlerini anladıklarında bunu takdir ediyorlar. Bu, onların gelecekte daha iyi seçimler yapmalarını sağlıyor.
Bu vakada, organ preparatlarının hiçbiri gerekli değildi o nedenle burada daha fazla ipucu toplayamadım. En azından büyük bir dengesizlik veya kronik bir hastalık olmadığını biliyordum. Hormonlarla ilişkili olarak, bu hastanın Kortizol, Estradiol ve Serotonin ile "sorunu" olduğunu biliyordum. Bu noktada emin olmanın imkanı olmadığı için bunlara eksiklik yerine sorun diyorum. Rezonans, örneğin düz eksiklikten çok metabolizma veya kullanım ile ilişkili olabilir.
Besin maddeleri
Belki de hızlı bir besin testi yapmanın sırası gelmişti. Birçok besin maddesi metabolik süreçlerde kofaktör işlevi görür ve hatta bloke olmuş bir besin maddesi bir tür sekme etkisi ile vücudun tahmin edilemez şekillerde bunu telafi etmesine neden olabilir.
Çinko her zaman öncelik listemin en üstünde yer alır çünkü yüzlerce enzim reaksiyonu için elzemdir. Bu vakada, müşterinin vücudu çinkoyu kullanmıyorsa, kolesterolden hem Kortizol hem de Östrojene dönüşüm yolunda (1) güçlük çekiyor olabilirdi. O nedenle besin maddelerini test ettim. Bu da 5 ile 10 dakika sürdü. Bugün herhangi bir rezonans olmasa bile harcanan bu süreye değerdi.
Tedavileri Bir Araya Getirme
Devam etmeden önce, hepsinden sorumlu olacak bir şey bulduğumdan emin olmak için müşterinin semptomlarını gözden geçirdim. Gece terlemeleri, yorgunluk, zihin bulanması ve baş ağrılarının hepsi virüslerle ilgili olabilirdi. Bazı hormonları adet arası kanamanın nedeni olabilecek şekilde dengesizdi.
Bir sonraki aşama tedavileri bir araya getirmekti Her zaman iki ana program çalıştırıyorum:
Biri enerji sistemi dengesi için ve temizleme kanallarını stimüle etmek ve test sırasında bulunan hassas,zayıf organları veya dokuları güçlendirmek için (Cornelissen programı 78) Diğeri ise vücuda yük olan faktörleri nötrleştirmek için (Cornelissen programı 77) İlk tedavide her zaman çeşitli homeopatik ilaçları ve preparatları birleştiririm. Hem Homaccords hem de Reneel gibi önceden tanımlanan kombinasyonlar olarak birden fazla terapiyi içerdiğinden dolayı bunun için Heel test setini tercih ediyorum.
İlgili gözüken tüm tedavileri test ettim, daha sonra bunları bir araya getirip grup olarak test ettim. Rezonans sinyali geri döndüğünde, müşterinin sisteminin tedavi grubunun hepsini bir defasında kabul etmek istediğinden ve kabul edebileceğinden emin oldum.
Tedaviler aşağıdaki gibiydi:

Program #78 (Denge ve İlaçlar )
ELH: Echinacea compositum forte (lenf drenajı ve bağışıklık dengesi için)
Galium-Heel (mükemmel drenaj tedavisi, neredeyse her hasta ile rezonansa girer)
Lymphomyosot (bir başka harika drenaj tedavisi ancak bir nedenden ötürü çoğunlukla hastalar ile rezonansa girmez)
Mucosa compositum (tüm mukoz membranlar için destek. Bu hasta için, ilave bağışıklık desteği sağlamaktadır)
Kortizol 10 mg
Estradiol 1,00 mg
Serotonin
MT2 (çıkış): doz başına 4 damla olmak üzere günde iki kere alınacak şekilde müşteri için MORA homeopatik damlaları yapmak üzere su-alkol karışımı. Hormon ile ilgili maddeleri almak için optimum zaman sabah 6 ve öğleden sonra 4'dür. Bunu hormon desteğine ihtiyaç duyan hastalara söylerim ancak çok katı olmalarına gerek olmadığı konusunda da onları temin ederim. Doğru yapamadıkları için doz kaçırmalarından ziyade birazcık yanlış olarak bunlara uymalarını tercih ederim!

Program #77 (Genel Nötralizasyon Programı)
ELH:
Coxsackie B3
Coxsackie B5
Influencinum AB
Takip: Hastayı tekrar 7 hafta sonra gördüm ve tedaviye başladıktan sonra birkaç saat içinde semptomların kaybolduğunu bildirdi. Birkaç hafta boyunca MORA damlalarını almış ancak onlara ihtiyacı olduğunu hissetmemiş o nedenle sonunda damlaları almayı kesmiş ve o andan beri kendini iyi hissediyormuş.
Menopoz başlangıcı mıydı? Belki ve öyleyse de geçişin erken aşamalarını kolaylaştırmış olduk. Benim için fiili bir teşhis ismi hiçbir zaman önemli değildir. Amacım hastalarıma optimum sağlığı vermektir. Bunun için MORA kliniğimde vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
Referanslar:
1) Tabrizian, Dr Igor, Visual Textbook of Nutritional Medicine, NRS Publications, Bangkok,
2012. Sayfa 96.

 

makalenin orjinal metnini (ingilizce) okumak için lütfen tıklayınız...