Mora Terapi Nedir ve Nasıl Tedavi Eder

Mora Terapi Nedir ve Nasıl Tedavi Eder

  • Mora Terapi Nedir ve Nasıl Tedavi Eder

    Mora Terapi Nedir ve Nasıl Tedavi Eder

    Uzm. Dr. Gamze Dur

    Mora terapi; temelde akupunktur, çin tıbbı, homeopati gibi köklü tıp bilgilerinin günümüz tıp bilgileri ve teknolojideki gelişmelerle harmanlanması ve geliştirilmesi ile bir cihaz (mora cihazı), bilgisayar programları ve çeşitli ekipmanlarla yapılan bilinen hiçbir yan etkisi olmayan bir tamamlayıcı tıp metodudur. Kişinin vücudundan (vücudun çeşitli bölgelerine konulan elektrolar yardımıyla), kupalara konan vücut sıvılarından (idrar, kan, gaita vs.), veya maddelerden (sigara, alkol, gıda maddeleri, polen vs.) yayılan çok zayıf elektromanyetik titreşimleri bir anten gibi algılayarak, duruma uygun seçilen programın içeriğine göre çeşitli işlemlerden geçirip işleyerek vücuda tekrar göndermek koşulu ile tüm dünyada bağımlılık, alerji, ağrı, enfeksiyon hastalıkları başta olmak üzere birçok farklı endikasyonda kullanılmaktadır.

    Yapılan uygulama dışarıdan alınan bir madde ile ilişkili ise (allerji, bağımlılık gibi) söz konusu madde veya maddelerle kişi arasında oluşmuş olan patolojik ilişkiyi değiştirmekte, olması gereken doğal duruma dönüş sağlamaktadır. Bir nevi cep telefonundaki fabrika ayarlarını geri yükleme gibi de düşünülebilir. Uygulama kişinin bizzat vücudu ve vücut salgıları ile ilgili ise (ağrı, enfeksiyon, birçok hastalıkda olduğu gibi), kişinin vücudundan veya kupalara konulan ilgili vücut salgısı, cerahat vs. den hastalıkla veya durumla ilgili patolojik verilerin, sinyallerin alınıp işlenerek dönüştürülmesi ve kişide bütüncül bir değişiklik elde edilmesi hedeflenmektedir. Bunların dışında, vücut için faydalı olduğu bilinen birçok frekans grubu ile (bach çiçekleri, özel bir uçla tüm vücuda uygulanan renk tedavisi gibi) destekleyici tedaviler yapılabilmekte, çeşitli test teknikleri ile kişinin sağlık durumu ile ilgili birçok şey taranabilmektedir. Mora terapinin kullanım alanı bunlarla sınırlı olmayıp, bilgi ve deneyime dayalı olarak bütünsel bir yaklaşımla her durumda ve hastalıkta tek başına veya tamamlayıcı olarak, geniş spektrumda birçok yöntemi içermektedir.

BİZ SİZİ ARAYALIM!

Mora Terapi uygulamaları ve EDT Sağlık Teknolojileri ürünleri hakkında bilgi almak için telefon numaranızı bırakın biz sizi arayalım...

Bu site mora teknolojisinin sağlık personellerine tanıtımı amacıyla hazırlanmıştır.

Bu teknolojinin kullanımı ile ilgili olarak okuyacaklarınız, son zamanlarda hız kazanan ve biorezonans ismiyle anılan bir bütünsel-tamamlayıcı tıp yönteminin yansımalarıdır.

BİZE ULAŞIN

Bizi Sosyal Ağlarda Takip Edin!