Mora Terapi İle Alkol Tedavisi

Mora Terapi İle Alkol Tedavisi

 • Mora Terapi İle Alkol Tedavisi

  Mora Terapi İle Alkol Tedavisi

  Dr. Sema Karadağ

  Mora Terapi ile alkol tedavisini 3 basamaklı olarak uyguluyoruz.

  Birinci basamak: Kişinin bağımlı olduğunu düşündüğünü alkol çeşitlerinin örneklerini (rakı, bira, viski,votka, şarap vb.) küçük numuneler halinde Mora cihazının kupalarına yerleştiriyoruz.Hastamızı da elektrotlar aracılığı ile (ayak tabanları, göbek, ense, alın ve karaciğer üzerine konan elektrotlar) ile cihaza bağlıyoruz. 50 dakikalık bir seans uyguluyoruz. Seans sırasında hastamızın vücudunda detoks işlemi gerçekleşiyor. Alkolün yıllardır vücudunda biriktirdiği toksinler yerinden oynatılıp, 72 saat içerisinde ter, idrar ve sindirim sistemi yoluyla vücudundan atılıyor. Bunu hızlandırmak için hastanın bol su içmesini, sık sık duş almasını ve ter atmaya çalışmasını öneriyoruz.

  Yine seans esnasında cihaza serum fizyolojikten oluşan bir damla yerleştiriyoruz. Cihaz hastamızın vücuduna yolladığı frekansı damlaya da yüklüyor. Seanstan sonra hastamızın bir ay boyunca bu damlayı 3x5 damla olacak şekilde dil altına damlatıp 1- 2 dakika bekleyip yutmasını istiyoruz. Yaptığımız bu işlem sonucunda 72 saat sonra kişinin vücudu alkolle tanışmamış gibi oluyor, madde bağımlılığı ortadan kalkıyor. Bu da kişide “ içsem de olur, içmesem de olur ” hissinin yerleşmesini sağlıyor.

  İkinci basamak : Bach çiçekleri tedavisi uyguluyoruz. Bach çiçekleri, psikolojik sorunların tedavisinde kullanılan özel bir bilgisayar programıdır. Her biri kişinin duygu durum bozuklarının birinin tedavisinde kullanılan 38 tane çiçeğin iyileştirici frekansı bilgisayarda kayıtlıdır. Ani başlayan öfke nöbetleri, sabırsızlık, kararsızlık, mükemmeliyetçilik, işleri ve ödevleri erteleme huyu, takıntılar veya düşünmek istemediğiniz düşüncelerin kafanızı meşgul etmesi gibi. Bağımlılık tedavisinde Agrimony (Duygularımı neşeli bir tavrın arkasına saklarım, tartışmaktan hoşlanmam ve sürtüşme olmaması için sıklıkla diğerlerinin isteklerine razı olurum, kendimi kötü hissettiğimde gıda, alkol, uyuşturucu, ilaçlar, vs. başvururum.) özellikle tercih edilmektedir.

  Çiçeklerin frekansını, Mora Terapi cihazı aracılığıyla, hem hastaya , hem de damlaya yüklüyoruz. Seanstan sonra da damlayı günde 3 kez 5 damla olacak şekilde dil altına damlatıp, 1-2 dakika bekletip yutmalarını öneriyoruz. Tedavi sonrasında kişinin duygu durum bozukluğu yavaş yavaş düzeliyor. Duygu durum bozukluğundan dolayı kendini mutsuz hissedip alkole yönelen kişi, bu ruh halinden yavaş yavaş kurtuluyor.

  Üçüncü basamak: Supertuning cihazı ile uyguluyoruz. Supertuning cihazı el elektrotları aracılığı ile kişinin Enerji bedenini tarıyor. Herhangi bir bölgede enerji blokajı varsa bunu tespit edip, ekranda maket üzerinde gösteriyor. Bu blokajı açacak frekansı ışık ve ses olarak, yine elektrotlar aracılığı ile hastamıza veriyor.

  Daha sonra da alkol bıraktırma frekansını ışık ve ses olarak veriyor.
  Bu tedavilerden sonra kişi bedensel olarak daha önce hiç alkol kullanmamış gibi hissettiğini ifade ediyor, yoksunluk belirtilerini yaşamıyor. Psikolojik olarak da kurtulmaya hazırsa mutlu bir şekilde alkolden kurtuluyor. İhtiyaç duyulması halinde bu tedaviler tekrarlanabiliyor.